The World Of The Famous
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Here is the world of the famous... Join us!
 
HomePortalБарајРегистрирајте сеВлез

 

 Вицови

Go down 
5 posters
АвторПорака
Angе
Администратор
Администратор
Angе


Број на мислења : 169
TWF Пари $ : 21383
Join date : 2010-06-27

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Вицови   Вицови EmptyВто Јун 29, 2010 12:32 pm

Во оваа тема пишувајте вицови Smile
Вратете се на почетокот Go down
Leccy*
New Star
New Star
Leccy*


Број на мислења : 89
TWF Пари $ : 21210
Join date : 2010-06-28

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Јун 29, 2010 12:45 pm

Зашо плавушата кога се избања оде по
кадата??Затоа шо на шампонот и пишува wash and go!..Учителка
држи курс по историја на 20
плавуши. Прво прашање: - Каде се наоѓа
Америка? Маја, една од
плавушите станува и ја покажува на картата. -
Браво! А кој ја открил
Америка? 19 плавуши во еден глас одговараат: -
...Маја!Вози плавуша автомобил и гази четворица случајни
минувачи.Доаѓа полицаец и вели:- госпоѓо штотуку згазивте четворица
пешаци. Плавушата:- а, колку е дозволено?Што пишува на гробот на плавуша?Првпат лежи
сама!!!Преку многу долини,многу планиниi, многу реки и
многу езера постоело едно огледало, кое те јаде кога ќе кажеш лага.
Еден ден отишла една црнка кај него и рекла:-јас мислам дека сум
најубавата на светот.-ЛАП!-огледалото ја изело.Потоа отишла црвенокоса и
рекла:-јас мислам дека сум најубавата на светот.-ЛАП!...
Огледалото ја изело и неа. на крајот отишла плавуша и рекла:-јас
мислам...-ЛАП!Две плавуши се возеле во лотка, моторот откажал
и тие се удавиле. Зошто? Слегле да туркаат!
Вратете се на почетокот Go down
Lovely Girl
New Star
New Star
Lovely Girl


Број на мислења : 39
TWF Пари $ : 21143
Join date : 2010-06-29
Age : 25
Местолокација : Во заборав :(

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Јун 29, 2010 2:34 pm

Само Чак Норис може да и направи машко дете на Фусун.

Што правит Чак Норис кога ќе се изнервират?
Ја фрла куќата низ прозорец. afro
Вратете се на почетокот Go down
Sophie Parker*
Администратор
АдминистраторБрој на мислења : 212
TWF Пари $ : 21350
Join date : 2010-06-27

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Јун 29, 2010 2:42 pm

Како се вика процесот на префрлање на мозок на полицаец во глава од плавуша? - Префрлање од шупливо во празно.
Вратете се на почетокот Go down
https://twfmk.macedonianforum.net
An4i*
New Star
New Star
An4i*


Број на мислења : 131
TWF Пари $ : 21241
Join date : 2010-06-28

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyВто Јун 29, 2010 6:05 pm

Маж зборува на својата жена плавуша:
- Започна да одвојуваш многу време и пари за фризер.
- А што да правам? Многу луѓе ми велат дека нешто не е во ред со мојата глава.

Разговараат две плавуши, возејќи автомобил:
- Мажите шофери не ги познаваат сообраќајните правила.
- Да! Види го овој напред, не го почитува ниту растојанието, вози точно пред нас.

Зборуваат две плавуши:
- Кети, знаеш ли зошто рибите молчат?
- ???
- Пикни ја главата во аквариум и пробај да кажеш нешто!

Испитуваат тројца луди луѓе:
- Колку е два и два?
Лудиот одговара:
- Сино.
Го прашуваат вториот лудак:
- Колку е два и два?
- Црвено.
Го викаат третиот и го прашуваат истото:
- Колку е два и два?
- Четири.
- Како пресмета?
- Многу едноставно - црвено плус две минус сино е еднакво на четири.

Шеф и вели на плавуша:
- исчисти го лифтот
Плавушата:
- На сите спратови?

Две палвуши седеле на една клупа во паркот. До нив се приближува еден дечко и започнува разговор:
- Добар ден - рекол - јас сум Петар, а вие?
- Ние не.

Разговараат двајца полицајци и едниот го прашува другиот
- Каде си ти роден?
- Дома,а ти?
- Јас, во болница.
- А зошто,што ти било?

-Погоди колку денари имам во џебот,па ќе ти ги дадам сите 500-му рекол еден полицаец на својот колега.
-А за 500 денари нема да си ја разбивам главата од размислување!

Си живееле Мики Маус и жена му Мини Маус. Имале срничка Дејзи. Еден ден Мики Маус си дошол дома и рекол:
- Minny Mouse, I want a divorce!(превод: Мини Маус сакам развод!)
- Are you fucking crazy?!
- No, I'm fucking Dazy.

Плавуша се вози во воз. Се слуша:
- Следната станица “2-ри август”
Плавушата чука на вратата:
- А порано нели може да слезам?

Плавуша вика од бањата:
- Мили дај ми шампон!
- До кадата има полно шампони!
- Да, но на нив пишува “за сува коса”, а мојата веќе ја намокрив.

Што е разлика помеѓу умна плавуша и вонземјанин?
Сите зборуваат за нив, но никој не ги видел.

Што прават плавушите пред да почнат да пишуваат со молив?
Го распишуваат.
Вратете се на почетокот Go down
Sophie Parker*
Администратор
АдминистраторБрој на мислења : 212
TWF Пари $ : 21350
Join date : 2010-06-27

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови EmptyСре Jул 14, 2010 11:18 am

ахахахахахахаха

_________________
Вицови 66593212
Вратете се на почетокот Go down
https://twfmk.macedonianforum.net
Sponsored content

Вицови Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вицови   Вицови Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вицови
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
The World Of The Famous :: Off Part :: Забава-
Отиди до: